Venus
Clinic

מה אסור לעשות אחרי בוטוקס

מה אסור לעשות אחרי בוטוקס – המדריך המלא

טיפולים בהזרקת בוטוקס הם מהטיפולים הפשוטים ביותר בתחום האסתטיקה הרפואית. למראת זאת ביחס לשאר הטיפולים בתחום לאחר הזרקת בוטוקס ישנם מספר דברים שעליכם לדעת ומספר פעולות מהן תצטרכו להיזהר במאמר קצר זה ריכזנו עבורכם את מה אסור לעשות אחרי בוטוקס.

מה אסור אחרי בוטוקס?

 

צרו איתנו קשר לפרטים נוספים על טיפולים בקליניקה:

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

מה אסור לעשות אחרי בוטוקס – קצת רקע מקדים

הבוטוקס או בשמו הלא הבוטוליניום טוקסין הוא חלבון שמופק מחיידק מסויים שכל מטרתו היא לגרום לשרירים להפסיק להתכווץ ובכך מעלימים בעזרתו קמטים במצח, צידי העיניים ובין הגבות. הבוטוקס הוא אינו חומר מילוי, בהזרקת בוטוקס לא ממלאים שפתיים או קמטים אחרים בפנים. עם בוטוקס למעשה לא ממלאים שום דבר וכל התפקיד שלו הוא רק לשתק את השריר.

החלבון של הבוטוקס מתיישב על קולטנים עצביים וחוסם אותם ובכך למעשה השריר לא מקבל פעולה להתכווץ. הבוטוקס במקור לא נוצר לטיפולים אסתטיים והאמת שהשימוש האסתטי שבו התגלה די במקרה.

הבוטוקס הוא אינו חומר קבוע כי החלבון משתחרר מהקולטנים לאחר תקופת זמן של בין 3-6 חודשים בממוצע. לכן הטיפולים בבוטוקס מחזיקים בין 3-6 חודשים. מהניסיון האישי שלנו במרפאה אנחנו מכירים מקרים בהם בוטוקס מחזיק גם כמעט שנה או לחילופין מחזיק כחודשיים וקצת.

אז מה אסור לעשות אחרי בוטוקס?

ישנם כמה דברים שחשוב מאוד שתקפידו ואנחנו יודעים כי זה לא הכי נוח ולא הכי פשוט. אבל יש חדשות טובות, כל מה שאתם צריכים להקפיד עליו תקף אך ורק ל24 שעות. זאת אומרת שיממה לאחר הטיפול שלכם בהזרקת בוטוקס אתם יכולים להמשיך בחייכם כרגיל בלי שום הגבלות. אז הכנו לכם רשימה נוחה לקריאה :

  • אסור לשתות אלכוהול – מחקרים מראים בבירור כי אסור לשתות יין אדום 24 שעות לאחר הזרקת הבוטוקס. איסור זה לא תקף מחקרית לגבי כל סוגי האלכוהול הקיימים אבל מומלץ להיזהר ולא לקחת סיכונים.
  • אסור לחמם את האזור המוזרק – הכוונה היא לא לעשות כל פעולה שתגרום לכם להזיע במצח. זאת אומרת לא ג'קוזי, לא סאונות, לא ספא, לא להשתזף, לא להיות קרובים לתנורים ומקורות חום חזקים ואפילו במקלחת באותו יום מומלץ להוריד את טמפרטורת המים כאשר מגיעים לאזור הפנים. נזכיר כי גם איסור זה תקף אך ורק ל24 השעות הראשונות לאחר הטיפול.
  • לא לעשות פעילות גופנית מאומצת – יממה לאחר הטיפול בהזרקת בוטוקס אל תעשו פעילות גופנית מאומצת. הכוונה היא לא ללכת לחדר כושר, ריצות, שחייה או כל סוג ספורט שמגביר לכם את הלחץ דם משמעותית. לא צריך לפחד במיוחד ולהיזהר יתר על המידה. פשוט לא לעשות אקסטרה מאמץ גופני.
  • לא להתכופף – ובכן זה יכול להישמע קצת מפחיד אבל אין זו הכוונה. זה לא אומר שאי אפשר להתכופף בכלל אבל רצוי להימנע מהתכופפות לאחר זרקת בוטוקס כדי לא להגביר זרימת דם במצח.
  • לישון לילה ראשון על הגב – מומלץ לישון לילה ראשון על הגב אחרי הטיפול בהזרקת בוטוקס. לא על הצד וממש לא על הבטן. לאלו מכם שקשה להם לישון על הגב כדאי מאוד להשתדל לילה אחד על הגב על מנת לא לסכן את התוצאה שלכם מהטיפול.
  • לא להתעסק באזור המוזרק – אם הזרקתם בוטוקס במצח כדאי מאוד לא להתעסק עם הידיים באזור המצח על מנת לא לסכן את התוצאה שלכם. בסוף הזרקת בוטוקס היא פעולה מדויקת מאוד שמטרתה להחליש את שריר המצח שלכם בצורה אחידה כדי לקבל את התוצאה האסתטית שאנחנו רוצים.

בגדול עברנו על מה אסור לעשות אחרי בוטוקס. אנחנו נציין עוד פעם כי כל האיסורים הללו תקפים אך ורק ליממה הראשונה אחרי הטיפול. בשונה בטיפולים בהזרקת חומצה היאלורונית לדוגמא שצריך להיזהר מחימום למשך שבועיים לאחר ההזרקה.

למי יש איסור להזריק בוטוקס?

בנוסף למה אסור לעשות אחרי בוטוקס ישנו גם איסור מוחלט להזריק את הבוטוקס לנשים בהריון ונשים מניקות. אסור להזריק בוטוקס בשום שלב בהריון ועד שאת מפסיקה להניק. אנחנו מאמינים שלא באמת צריך להסביר למה…

לסיכום הזרקת בוטוקס היא בהחלט טיפול פשוט מאוד. צריך לזכור כי מדובר בטיפול רפואי לכל דבר למראת שהמטרה שלו היא אסתטית. במידה ויש לכם שאלה שהייתם רוצים לשאול מומחה באופן אישי פשוט תשאירו לנו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

באהבה, צוות ונוס.

צרו
קשר

לפרטים נוספים על הטיפולים בקליניקה שלנו תוכלי להשאיר את הפרטים שלך בטופס ואנו נחזור אלייך בהקדם!