Venus
Clinic

מה זה בוטוקס

מה זה בוטוקס – מספר דברים שכדאי לדעת לפני טיפול

נכון להיום רב האנשים כבר הספיקו לשמוע על בוטוקס. בסופו של יום כל תחום האסתטיקה הרפואית נמצא בנסיקה מתמדת והוא נכנס יותר ויותר אל תוך התודעה הישראלית. כשאנחנו חושבים על משהו שמפריע לנו במראה שלנו ואנחנו מנסים להבין מה הפתרון שאנחנו צריכים, לא יזיק לנו קצת ידע בתחום ולכן במאמר קצר זה אנחנו נספר לכם מה זה בוטוקס.

מה זה בוטוקס

מתי הומצא הבוטוקס?

אז נכון שהבוטוקס נכנס לחיינו רק לפני כמה שנים אבל לבוטוקס יש היסטוריה וכמעט אף אחד לא מכיר. הראשון שחשב על הרעיון להשתמש בחיידק הבוטוליניום לשימושים רפואיים היה רופא גרמני בתחילת המאה ה-19. אבל להצליח לבודד את החיידק הצליח לראשונה פרופסור בלגי בשנת 1895. התהליך השתכלל ורק בשנת 1928 הצליח רופא אמריקאי לבודד את הבוטוליניום A המשמש כבוטוקס שאנחנו מכירים. אך משם יש עוד הרבה זמן עד שהגענו למסקנה שאפשר להשתמש בבוטוקס כמו שאנחנו משתמשים היום. למעשה גילו שהבוטוקס חוסם פעילות עצבית שמגרה שרירים לזוז רק בשנות ה-50 והבינו כי אפשר להשתמש בחומר לטיפול בבעיות רפואיות שונות הקשורות לפעילות שרירים לא תקינה. השימוש האסתטי לבוטוקס התגלה שנים מאוחר יותר ורק בשנת 1989 ה-FDA נתן לבוטוליניום A אישור לשימוש בחומר לצרכים רפואיים לאחר עשרות שנות בדיקות ומחקרים.

סוגי בוטוקס שונים

אנחנו נתרכז בבוטוקס למטרות אסתטיות ונדבר על הסוגים הנפוצים של בוטוקס שקיימים בשוק הישראלי.

בשונה מחומצה היאלורונית, ישנם 2 סוגי בוטוקס נפוצים בארץ (שמענו על עוד כמה אבל הם רחוקים מלהיות נפוצים) ומה שמעניין שאותה חברה פתחה את שני המוצרים האלה.

בוטוקס של חברת אלרגן ששמו המסחרי הוא הבוטוקס שאנחנו מכירים אבל החברה הזאת פיתחה גם את הסוג השני וזה הדיספורט. מה ההבדל בשביל הלקוח? אין שום הבדל. אלרגן פשוט מכרה את הפיתוח של החומר שלהם והשאירה לעצמה את המותג המסחרי – בוטוקס. אי אפשר להגיד שהחומר הוא אותו דבר בדיוק כי יש שוני אבל השוני ממש לא מתבטא בתוצאת הטיפול אלה בדרך שבו הרופא מכין את המינון המוזרק. ככה ששורה תחתונה בוטוקס זה בוטוקס ואין זה משנה אם מזריקים לכם את המותג של אלרגן או הדיספורט ששינו לו את השם.

מה זה בוטוקס ואיך הוא עובד

אז אחרי שאתם יודעים מאיפה הגיע הבוטוקס עכשיו אנחנו נספר לכם מה זה בוטוקס. הבוטוקס הוא בעצם חלבון שמופק מחיידק מסוים. המטרה של החלבון הזה הוא לחסום פעילות עצבית בשריר אליו הוא מוזרק. הטיפולים הרפואיים שבהם נעזרים בבוטוקס הם פזילה, מיגרנה, הזעת יתר, מקרים מסוימים של עוויתות שרירים, דיסטוניה של צוואר הרחם, עווית העפעף, עווית מחיצת הפנים, פיתול צוואר וכמובן גם הטיפולים האסתטיים שאנחנו מכירים – העלמת קמטים במצח, צידי העיניים ובין הגבות. בוטוקס במצח מזריקים כדי להחליש את שריר המצח ככה שבכל פעם שנרים את הגבות ונביע הבעת פנים כלשהי, המצח עצמו לא יתקמט ולא יופיעו הקמטים שאנחנו מכירים.

אחרי שהבנו מה זה בוטוקס אפשר גם לדבר על המיתוס המוכר – בוטוקס בשפתיים.

מה זה בוטוקס – ממש לא חומר מילוי

מי שלא מבין למה משמש הבוטוקס עלול להתבלבל ולחשוב שבוטוקס הוא חומר מילוי אבל זה טעות רצינית. בוטוקס לא ממלא קמטים כי הוא ממלא אותם, בוטוקס מעלים קמטים שנוצרים עקב פעילות שרירים. זאת אומרת שבוטוקס לא ממלא קמטים הוא פשוט מונע מהם להיווצר. הדוגמא הכי קלאסית זה הביטוי בוטוקס בשפתיים. יש לנו מאמר שלם שמוקדם להפרכת המיתוס הזה אבל עדיין אנחנו נתקלים ביום יום שלנו באנשים שמבררים לגבי הזרקת בוטוקס בשפתיים וגם כשאנחנו מסבירים שלא עושים בוטוקס בשפתיים אלה חומצה היאלורונית, הבנו שזה לא מספיק ועל מנת באמת להבין מה זה בוטוקס אתם צריכים קצת להכיר אותו יותר לעומק. עוד משהו חשוב לגבי הבוטוקס הוא משך הזמן שהחומר מחזיק – משך זמן התוצאה. אז בוטוקס הוא ממש לא קבוע והוא מחזיק במשך 3-6 חודשים עד שהוא משתחרר והשריר חוזר לתפקודו המלא.

אנחנו מקווים שבמאמר זה הצלחנו לתת לכם את המידע שאתם צריכים לגבי מה זה בוטוקס ואם בכל זאת יש לכם שאלה שהייתם רוצים לשאול אותנו באופן אישי אנחנו מזמינים אתכם לשלוח לנו הודעה ואנחנו נשמח לעזור לכם.

צרו
קשר

לפרטים נוספים על הטיפולים בקליניקה שלנו תוכלי להשאיר את הפרטים שלך בטופס ואנו נחזור אלייך בהקדם!