Venus
Clinic

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית – המדריך המלא

צרו איתנו קשר לפרטים נוספים על טיפולים בקליניקה:

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

לקבלת מראה צעיר ורענן, החלקת קמטים, תיקון אי סימטריה בפנים או עיצוב ופיסול הפנים: אלו רק חלק מהאפשרויות שמציעה החומצה היאלורונית, באמצעות טיפולים שונים במרפאות ברחבי הארץ. בניגוד למה שאנחנו יודעים, או חושבים שאנחנו יודעים, לחומרי המילוי השונים יש הרבה יותר אפשרויות ושימושים מאשר רק למלא קמטים. הם מאפשרים לנו להחזיר את המראה הצעיר יותר להבעות הפנים שלנו ומאפשרים לנו לעצב את הפנים כפי שהיינו רוצים שייראו – זאת לפי מחקר שנערך בשנת 2020 ופורסם על ידי איגוד המנתחים הפלסטיים האמריקאי.

 

רגע לפני שנצלול אל עומקי השיטה והחומרים, בואו נדבר על החומצה עצמה: Hyaluronic Acid היא חומצה שנמצאת בתוך גופנו באופן טבעי. התפקיד שלה הוא לשמור על המפרקים, על הלחות של הרקמות השונות ולחבר בין התאים. אם לפשט את הדברים, ככל שיהיה לנו יותר ממנה בגוף, כך העור שלנו ייראה יותר חלק, מתוח, צעיר ורענן.

 

הטיפול בחומצה היאלורונית צובר תאוצה בישראל ובכל העולם, והוא משמש בעולם האסתטיקה להזרקות שונות במטרה למלא קמטים, לשפר את מראה העור, לטשטש פגמים ובמקרים מסוימים אף לעיצוב ופיסול הפנים. מה כדאי לדעת לפני הטיפול? אילו שיטות קיימות כיום בישראל? איך להיערך לטיפול, ומה צריך לדעת על הרגע שאחרי? האם ישנן תופעות לוואי? כל מה שכדאי לדעת ועוד, במדריך הבא.

 

מה זה חומצה היאלורונית?

החומצה היאלורונית היא למעשה חומר דמוי ג'ל. החומר נמצא בגוף של כל אחד ואחת מאיתנו באופן טבעי, בתוך רקמות שונות, כשהתפקיד שלו הוא לתרום לתקשורת הבין תאית ולשמור על רמות נוזלים תקינות ומאוזנות בתוך הרקמה עצמה. במילים כאלו ואחרות, ניתן להבין שמדובר בחומר שבצורתו הטבעית הוא ממש לא מתפקד כחומר למילוי קמטים בלבד, אלא חיוני והכרחי בתוך גופנו.

בתוך הגוף שלנו, חומצה היאלורונית מעורבת בתהליכי חידוש, תיקון ושמירה על הרקמות באמצעות שמירה על איזון המים והלחות שנמצאים בתוך הרקמה עצמה.

 

אחד הדברים המעניינים ביותר, הוא שמחקרים שונים ברחבי העולם מצאו שהריכוז שלה הולך ופוחת עם הגיל, מה שמסביר את הצורך בתוספת קוסמטית שלה במהלך השנים.

 

איך התחיל השימוש בחומצה היאלורונית כחומר מילוי?

 

תחילת דרכה של החומצה היאלורונית החל אי שם בשנת 1934, כשהיא התגלתה ביפן. במהלך השנים היו תגליות שונות בכל הנוגע לחומצה היאלורונית, ליתרונות שלה ולשימושים הפוטנציאליים. אחת מההבנות המשמעותיות ביותר בתחום הייתה ההבנה שהחומצה מאפשרת לשמור על מראה עור צעיר ורענן, מה שעורר עניין רב אצל חוקרים בכל העולם.

 

בתחילת הדרך ולפני שהשימוש בה היה דבר של מה שבכך, החומצה הופקה באמצעים טבעיים מבעלי חיים. הפקת חומצה היאלורונית מבעלי חיים והזרקתה אל גוף האדם, גרמה ללא מעט תופעות לוואי – בהמשך התברר שהסיבה לכך הייתה רעלנים וחומרים המזיקים לבני האדם.

הפתרון לכך היה כמובן הפקת החומצה בתנאי מעבדה כפי שקורה כיום, מה שמונע את תופעות הלוואי הללו.

 

הזרקת חומצה היאלורונית כחומר מילוי, זוהי גישה לא פולשנית המאפשרת שימושים רבים ומגוונים בגברים ונשים ברחבי העולם כולו. השימוש בחומר נחשב לאחד מהטיפולים הנפוצים ביותר בתחום האסתטיקה, ומספקים לאנשים רבים את האפשרות להחזיר את מראה הפנים הצעיר שהם מבקשים לעצמם.

 

החומצה היאלורונית כחומר מילוי בתחום האסתטיקה

באמצעות החומצה כחומר מילוי, אפשר לבצע מגוון רחב של טיפולים אסתטיים וקוסמטיים. אלו חלק מהם:

 • עיצוב ופיסול האף
 • עיצוב ומילוי השפתיים
 • עיצוב קו הלסת
 • מילוי קמטים
 • הדגשת עצמות לחיים
 • שימושים חיצוניים (ללא הזרקה)

 

מעבר לשימוש האסתטי בחומצה היאלורונית באמצעות הזרקה, ישנם מספר שימושים חיצוניים שנחשבים יעילים במיוחד:

 

 1. החלמה של העור, צלקות ופצעים: החומצה מאפשרת לזרז תהליכי החלמה על גבי העור. היא עושה זאת באמצעות נטרול תהליכי החמצון (הנקראים "נוגדי חמצון, או בשמם הלועזי אנטיאוקסידנטים). החומצה בולמת את תהליך החמצון שעלול לגרום נזק לתאי הגוף ולרקמות.
 2. מזותרפיה: טיפולי מזותרפיה ידועים כיעילים במניעת הזדקנות העור, טיפול בקמטים, טשטוש פגמים וצלקות ועוד. באמצעות השימוש בחומצה והחדרתה לשכבת העור החיצונית בלבד, היא מעניקה לרקמות העור ברק וחיוניות.
 3. תכשירים קוסמטיים: החומצה מופיעה כחלק מרכזי מהרכיבים בתכשירים קוסמטיים שונים ומשפרת את היעילות שלהם, דוגמת קרמים ומשחות שונות. בדומה לתכשירים, חומצה היאלורונית נמצאת בחלק מהמקרים גם במוצרי איפור וטיפוח המבוססים ברובם על טלק.

טיפול בעיניים: הסעיף הזה הוא מעט מפתיע, אך למעשה הוא מחזיר אותנו אל המקור הראשון והטבעי ביותר של החומצה: בתוך גלגל העיניים שלנו החומצה נמצאת בריכוז הגבוה ביותר בגוף. העובדה הזו מאפשרת להשתמש בחומצה היאלורונית בהליכים רפואיים שונים (כמו החלפת קרנית, שחזור גלגל העין, ניתוח עפעפיים).

צרו איתנו קשר לפרטים נוספים על טיפולים בקליניקה:

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

חומצה היאלורונית סוגים שכדאי להכיר

טיפול ומילוי באמצעות חומצה היאלורונית מתאפשר באמצעות סוגים שונים, אזורים שונים בפנים. כל אחד מסוגי החומצה מתאים כמובן לשימושים ומטרות שונות, כשהסוגים השונים נחלקים על פי מידת הרכות שלהם – שמגדירה מהו השימוש שניתן לעשות בחומר.

 

4 סוגי חומצות עיקריות לפי ריכוז החומר:

 

 1. חומצה היאלורונית קשיחה: זו החומצה ההיאלורונית המרוכזת ביותר. משמשת להזרקות עמוקות באזורים הסמוכים לעצם, כמו למשל עיצוב ופיסול קו הלסת.
 2. חומצה היאלורונית 'בינונית': המשמשת לאזורים עדינים ביחס לקודמתה, כמו למשל החיבור בין השפה והאף, לחיים ושפתיים.
 3. חומצה היאלורונית רכה: החומצה הרכה משמשת למילוי קמטים קטנים, ולאזורים שבהם העור רך ועדין במיוחד ודורש חומר מתאים, כמו למשל באזור שמתחת לעיניים.
 4. חומצה היאלורונית מימית: החומצות המימיות משמשות לרוב לצורך שיפור תפקוד ואיכות העור, בשימוש חיצוני.

 

מעבר לכך, סוגי החומצות נבדלים זה מזה בקשרים שבין המולקולות של חומצה היאלורונית: בחלק מהסוגים ישנה צמיגות נמוכה ואילו באחרים צמיגות גבוהה. השוני בצמיגות מנחה אותנו באיזה באזור בפנים נשתמש בכל אחד מהסוגים, כשבאזורים שדורשים נפח נבחר בחומר בעל צמיגות גבוהה למשל.

קיימים כיום שני סוגים עיקריים של חומצה היאלורונית:

 

 • רסטילן:
 • רסטילן הוא אחד החומרים המוכרים ביותר בעולם הרפואה בכלל והרפואה האסתטית בפרט.  הרסטילן מיוצר בשוודיה, והוא תורם בעיקר למילוי קמטים, העלמת סימני הגיל, טשטוש קפלים ושיפור הגמישות של העור.
 • הרסטילן נחשב לחומר המילוי הראשון שהופק שאינו מבעלי חיים, ואושר לשימוש בכל רחבי העולם כולל מנהל התרופות האמריקאי ומשרד הבריאות בישראל.
 • ניתן להשתמש בחומר לצורך מילוי או הגשה של תווי הפנים, והוא משמש גם למילוי שקעים, שפתיים, לטיפולי מזותרפיה, העשרת עור הפנים והענקת לחות, נפח וחיוניות.
 • כמו החומצה המקורית, גם הרסטילן הוא חומר שנמצא בגופנו המאפשר לקבל מראה טבעי וצעיר לאחר הטיפול.
 • מעל עשרות מיליוני הזרקות רסטילן בוצעו ברחבי העולם ובישראל מאז שנת 1996.
 • החומר הוכח כיעיל ובטוח במחקרים שונים ברחבי העולם בעבר ובהווה.
 • ברסטילן משתמשים באמצעות הזרקה לשכבת העור הפנימית.
 • תוצאות הטיפול הינן מיידות, כשהחומר מחזיר את גמישות העור.
 • ברוב המקרים, אורכו של הטיפול נע בין 30-60 דקות
 • סטילאז':
 • סטילאז' הינו סוג נוסף של חומר מילוי על בסיס חומצה היאלורונית.
 • חומצה היאלורונית מסוג סטיאלז' מבוסס על טכנולוגיה חדשנית שנקראת IPN-LIKE TECHNOLOGY. הטכנולוגיה מאפשרת להשיג תוצאות טבעיות שנשמרות לזמן ממושך.
 • סטיאלז' היא למעשה משפחה של חומרי מילוי, שכולם מכילים חומרים נוגדי חמצון.
 • הטיפול בחומר מתבצע על ידי גורם מוסמך, מקצועי ומנוסה בלבד ולא מיועד לשימוש עצמי.
 • הטיפול בסטילאז' מתבצע על ידי הזרקתו מתחת לשכבת העור.
 • ברוב המקרים הטיפול מתבצע תחת אלחוש באמצעות משחת אלחוש, ובמקרים אחרים תחת הרדמה מקומית.
 • בדומה ליתר הסוגים של חומצה היאלורונית, הסטיאלז' מוזרק אל העור באמצעות מחט קטנה או קנולה.
 • את תוצאות הטיפול ניתן לראות מייד, כהתוצאה הסופית מגיעה לאחר כ-3-4 שבועות בממוצע.

 

מעבר לסוגי החומצות השונות המיועדות לצרכים שונים, ישנם לא מעט מותגים הקיימים בשוק ומציעים מבחר רחב מאוד של מוצרים. יותר מכך, ישנם מותגים שלמים שבבסיסם החומצה ההיאלורונית כמוצר דגל או כמוצר היחיד, והם מציעים מגוון עצום של תכשירים: חומצה היאלורונית להפחתת קמטים, העלמה או מניעה של סימני גיל, שיפור איכות ומרקם העור, הגשמת עור הפנים ועוד.

חברות אחרות ופורצות דרך בתחומן, מציעות מוצרים משולבים: חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית בתוספת סידן ומינרלים טבעיים נוספים, מה שמאפשר לגוף לייצר קולגן ומעניק לנו תוצאה מהירה ומיידית.

חומצה היאלורונית

אזור הזרקה חומר מומלץ תיאור הטיפול
חומצה היאלורונית בשפתיים STYLAGE LIPS, Restylane kysse הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים היא לא משימה קלה. קיימות הרבה טכניקות הזרקה ומגוון חומרים שונים אשר מיועדים דווקא לאזור השפתיים. על מנת לקבל תוצאה מרשימה, טבעית ושמחזיקה לאורך זמן אנחנו ממליצים מהניסיון שלנו על אחד משני המזרקים שציינו.
חומצה היאלורונית באף Restylane vital הזרקת חומצה היאלורונית באף היא אחת מהטיפולים היותר מורכבים בחומצה היאלורונית. לקחת מזרק ליד ולהזריק כל אחד יכול אבל על מנת לפסל אף באופן מדויק נדרשים ניסיון רב ומיומנות רבה.
מילוי קמטים בצידי הפה STYLAGE   L-M קמטים בצידי הפה הינה בעיה נפוצה מאוד. קמטים אלו בולטים מאוד בכל הבעת פנים שאנחנו נעשה. קמטים אלו משפיעים מאוד על תווי הפנים שלנו כאשר בדרך כלל אלו קמטים מאוד עמוקים הדורשים יחסית יותר מילוי. מהניסיון שלנו אנחנו יודעים להמליץ על חומצה היאלורונית של STYLAGE על מנת להגיע לתוצאה עוצמתית, מרשימה, טבעית וארוכת טווח.
מילוי לחיים בחומצה היאלורונית STYLAGE   L-XL מילוי לחיים בחומצה היאלורונית הוא מילוי יחסית מורכב. לא בגלל שהאזור בפנים הוא מסוכן להזרקה אלה מכיוון שאזור זה דורש הזרקה מאוד סימטרית ונכונה כדי לא ליצור מראה מנופח ולא טבעי. מהניסיון שלנו אנחנו יודעים להמליץ על החומצה היאלורונית של STYLAGE מסוג לארג' או אקסטרה לארג' על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר.
מילוי רקות STYLAGE   M-L מילוי רקות בחומצה היאלורונית בדרך כלל דורשת כמות יחסית גדולה של חומר מכיוון שאי אפשר להזריק את החומרים הסמיכים ביותר כי המילוי מאוד יכאב למטופל ומצד שני לא דליל מדי כדי שנקבל תוצאה מרשימה וארוכת טווח. לכן מהניסיון שלנו אנחנו יודעים להמליץ על חומצה היאלרונית של STYLAGE מדיום או לארג' על מנת לקבל את הטוב ביותר.
מילוי שקעי עיניים Restylane vital, Restylane vital light מילוי שקעי עיניים בחומצה היאלורונית מתחרה עם הפיסול אף בטיפול המסובך ביותר של הזרקת חומצה היאלורונית בפנים. אזור שקעי העיניים הוא אזור מאוד עדין שההזרקה בו צריכה להיות מאוד עדינה וגם בחלקים. לכן אנחנו ממליצים על חומר עדין אך בכל זאת איכותי שמחזיק לאורך זמן – רסטילן ויטל או רסטילן ויטל לייט.
עיצוב קו לסת STYLAGE   XL-XXL, Restylane volume עיצוב קו לסת הוא טיפול שצריך להיות מאוד מדויק. קל מאוד לאבד את הפרופורציה והסימטריה בעיצוב קו לסת לכן טיפול זה צריך להיעשות בידי רופא מיומן עם דיוק מירבי. החומר שצריך לעיצוב קו לסת הוא החומר הסמיך ביותר. לפיסול קו לסת אנחנו מזריקים יחסית עמוק בסמוך לעצם על מנת ליצור את המילוי שאנחנו רוצים לקו לסת שלנו ובכך לפסל קו לסת מושלם. מהניסיון שלנו אנחנו יודעים להמליץ על חומצה היאלרונית של STYLAGE מהסוגים אקסטרה לארג' ואקסטרה אקסטרה לארג' או ווליום של רסטילן.

איך הטיפול מתבצע ולמה לצפות?

ככלל, הטיפול בחומצה היאלורונית מתבצע תחת הרדמה מקומית או אלחוש מקומי ברמה כלשהי. ברוב המקרים, מתבצע שימוש בקרם מאלחש (שימוש חיצוני), ולאחר המתנה מסוימת שבו האלחוש מגיא לשיאו, מתבצעת הזרקה של החומצה. חשוב לזכור: השימוש וההזרקה של החומצה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע המוסמכים לכך בלבד, כשם בעלי הידע והניסיון הדרושים כדי לבצע את הטיפול כמו שצריך. למרות שמדובר בטיפול קוסמטי שלא נחשב מסובך, חשוב להימנע מטיפולים שעלולים לייצר יותר נזק מתועלת. בסופו של דבר, מדובר בפנים שלנו: הדבר הראשון והחשוב ביותר שרואים כשמסתכלים בנו. על אף הטיפול הפשוט לכאורה, כדי לקבל את התוצאה הרצויה, לשמור על הסימטריה בין שני צדי הפנים ולא לחוש כאב מוגבר שלא לצורך במהלך הטיפול – וודא שאתם מבצעים אותו אצל איש או אשת מקצוע בעלי ניסיון.

 

מבחינה טכנית, הזרקת החומצה מתבצעת ברוב המקרים על ידי מחטים קטנות או בקנולה. השימוש משתנה על פי הצורך, ולפי האזור בפנים. בחלק מהאזורים הזרקה עדיפה על פני מחט, לעומת מקרים אחרים שבהם נבחר שימוש בקנולה ולא במחטים כדי למנוע דימומים, גבשושיות על גבי הפנים או רגישות באזור ההזרקה. את החומצה אפשר להזריק בכמה שיטות: שיטת המניפה המאפשרת למלא נפחים, "שתי וערב" למילוי שטחים גדולים וטשטוש קמטים בפנים, השיטה הקווי למילוי קטן ונקודתי, שיטת השכבות שמאפשרת למלא קמטים עמוקים ולשפר את איכות, מרקם וגמישות העור, השיטה כדורית לניפוח נקודתי של אזור מסוים ועוד.

 

את השיטה הטובה ביותר והמתאימה ביותר לצרכים מתאימים לכל מטופל ומטופלת באופן אישי כמובן. לאחר בדיקה קפדנית, בדיקת הצרכים, מצב הפנים ועוד, תתבצע התאמה אישית של השיטה על מנת שהיא תשרת בצורה הטובה ביותר את מטרות הטיפול, ותאפשר להגיע לתוצאות הרצויות

צרו איתנו קשר לפרטים נוספים על טיפולים בקליניקה:

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

חומצה היאלורונית לפנים

תוצאות חומצה היאלורונית

כאמור, השימוש בחומצה מתאים כמעט לכל אזור בפנים או ברחבי הגוף, כשלרוב הטיפולים בישראל מתבצעים בפנים. המקומות הפופולריים והמרכזיים לשימוש על גבי הפנים הינם אזור הלחיים, הסנטר, השפתיים ומסביב להן, מצח, אף והאזור שנמצא מסביב לעיניים.

מעבר לאזורים הללו, השימוש בחומצה מאפשר למלא קמטים כמעט בכל מקום וכמובן להדגיש חלקים מסוימים: כמו הדגשת עצמות הלחיים, פיסול ועיצוב הפנים ואפילו תיקון פגמי נראות באף. חשוב לציין שלא מדובר בהליך קבוע שמתקן לחלוטין את הפגם, אלא משפר את הנראות החיצונית בלבד – מה שמהווה יתרון וחיסרון זה לצד זה.

האם לבחור בבוטוקס או בשימוש בחומצה בפנים?

השאלה הזו עולה לא פעם בקרב מטופלים או אנשים שחושבים לעבור טיפולים אסתטיים, כשראשית חשוב להבין את ההבדלים בין השניים. בוטוקס הוא חלבון המיוצר על ידי חיידקים ונחשב לרעלן, שגורם לשיתוק השרירים שאליהם הוא מוזרק. שיתוק השרירים גורם לכך שהשריר למעשה לא מקבל את הגירוי, הוא לא מתכווץ וכך הקמטים לא נראים לעין. לעומת הבוטוקס, החומצה לא מרפה שרירים. אופן הפעולה שלה שונה והיא פועלת בעיקר בשיטה של מילוי נפחים, ואינה משפיעה על מצב השרירים.

מה כדאי לדעת על השימוש בחומצה באזור הפנים?

 • מילוי קמטים בין הגבות

מכירים את קמט הזעף שנוצר לנו במהלך השנים בין הגבות? נכון, אנחנו יודעים – נשמע מאוד מפתה למלא גם אותו "על הדרך" במהלך הטיפול בחומצה, אך כדאי שתדעו שזה דווקא לא מומלץ במיוחד. כדי לטפל בסוג הקמט הזה בצורה יעילה ומותאמת, הפעם כדאי שתבחרו דווקא בבוטוקס. הסיבה לכך היא שבשונה מהחומצה, הבוטוקס כאמור מרפה את השרירים ומאפשר הרפייה גם של הקמט הנפוץ הזה. בחלק מהמקרים ניתן כמובן למלא את הקמט בחומצה ולא להשתמש דווקא בבוטוקס, אך זה כמובן תלוי במקרה ודורש בחינה מקצועית של המצב על ידי גורם מומחה ומוסמך לכך בקליניקה.

 • מילוי קמטים עמוקים

לעומת מילוי הקמטים בין הגבות, החומצה דווקא כן מתאימה במקרה הבא: מילוי הקמטים העמוקים בפנים הנמצאים בצדי הפה. מדובר בקמטים שנחשבים עמוקים יחסית, שניתן לטפל בהם באמצעות החומצה, שמאפשרת טשטוש או העלמה מוחלטת שלהם – תלוי כמובן במקרה, בעומק הקמט, במבנה הפנים, איכות עור וגמישות הרקמה. באמצעות הטיפול ניתן להחליק את הקמט כך שיתקבל מראה טבעי, או לחלופין להזריק את החומצה לאזורים סמוכים בפנים שיעניקו נפח ומתיחה.

 

 

מרקמים, רבותיי, מרקמים

 

אם חשבתם שיש סוג אחד של החומצה ובזה הסיפור נגמר, כדאי שתחשבו שוב. ישנם סוגים רבים ושונים של מרקמים וצורות, כשכל אחד מהם מתאים לאזור אחר בפנים או בגוף ועונה על צרכים אחרים לחלוטין. חלק מהמרקמים ומסוגי החומצות יתאימו למילוי קמטוטים עדינים וקטנים, ואילו אחרים יתאימו לאזור מסיביים, קשיחים או גדולים יותר. כמובן שככל שהבחירה תהיה מותאמת יותר, כך התוצאות יהיו מוצלחות יותר ויעניקו מראה טבעי.

 

תיכנסו לפרופורציה

אחד היתרונות של השימוש בחומצה זו האפשרות לבצע תיקוני נראות ופרופורציה בקלות. החומצה מאפשרת להדגיש קווי מתאר בפנים, להדגיש עצמות לחיים, להכניס את האף והסנטר לפרופורציה ולייצר מראה פנים מאוזן אך טבעי במקביל. בחלק מהטיפולים הטיפול מתבצע מראש אך ורק לצורך סידור הפרופורציה בפנים, ובחלק מהטיפולים כטיפול נלווה וסופי כדי לקבל את התוצאה המושלמת.

 

רפיון מסגרת הפנים

אם המילים רפיון מסגרת הפנים נשמעות מעט מלחיצות, כדאי שתדעו שאין לכך סיבה. זה קורה לחלקנו עם הגיל, אך יש לכך פתרון: במצב שבו ישנו ריפיון של קווי המתאר ומסגרת הפנים, אפשר להחזיר את הנראות לאיזון הנחוץ באמצעות הזרקה של החומצה. לרוב מספיק טיפול אחד בודד לאורך קו הלסת כדי לפתור את הבעיה.

חומצה היאלורונית בשפתיים

צרו איתנו קשר לפרטים נוספים על טיפולים בקליניקה:

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

מי מאיתנו לא חולם על שפתיים עבות ובשרניות, שישפרו לא רק את המראה החיצוני, אלא גם את התחושה הכללית? לא, זה ממש לא אומר שכדי להרגיש נשיות או בעלות ביטחון אנחנו זקוקות לשפתיים עבות, אך נשים רבות (צעירות ומבוגרות כאחד) בוחרות ורוצות לעבור את הטיפול מהסיבות הללו.

 

לחלק מהנשים מבנה שפתיים דק באופן טבעי, ואילו נשים אחרות הינן בעלות מבנה שפתיים עבה שהפך מדולל מעט במהלך השנים. בשני המקרים, עיבוי השפתיים אפשרי באמצעות השימוש בחומצה כטיפול שנחשב יעיל במיוחד המספק תוצאות בזמן קצר ובעלות כלכלית נוחה.

 

כאמור, החומצה נמצאת באופן טבעי בגוף האדם ובגופם של בעלי החיים השונים בטבע, כשבעולם האסתטיקה היא מופקת באמצעים שאינם מן החי, אלא באופן סינטטי באמצעות תחליף.העובדה הזו מספקת מראה טבעי לאחר הטיפול, משום שהגוף לא דוחה את החומר ולא  גורם לו להתכלות, כך שהחומר שנשמר בגוף, ואת התוצאה אפשר לראות באופן מיידי ולמשך מספר חודשים עד שנה. משום שהחומצה בטוחה וקלה לשימוש, היא מאפשרת תיקונים במידה הצורך לאחר מספר שבועות או חודשים וכן משמשת לצורך פעולות ותיקונים קלים.

אילו טיפולים בשפתיים מתבצעים באמצעות חומצה היאלורונית?

הטיפול בחומצה כאמור הוא טיפול זמני, שנותן מענה לבעיות:

 

 1. שפתיים סדוקות – באמצעות הטיפול אפשר למלא את החללים ואת הסדקים שהופיעו בשפתיים במהלך השנים
 2. ירידת נפח השפתיים – במקרה הזה יידרש עיבוי השפתיים, מילוי שלהן והחזרת הנפח

מבנה שפתיים דקות – זהו למעשה מצב שבו מבנה השפתיים הטבעי הוא דק, ולרוב המטופלות יבקשו לעבות את השפתיים. את הטיפול מבצעים באמצעות החומצה בשיטה של מילוי בהתאם לתוצאה המבוקשת.

חומצה היאלורונית בשפתיים: למי זה מתאים?

השימוש בחומצה למטרת עיבוי השפתיים, מילוי סדקים, שמירה על נפח או עיצוב השפתיים, מתאים לגברים ונשים כאחד. עם זאת, ברוב המקרים נשים הן אלו שעוברות את הטיפול, כשהבקשה הנפוצה ביותר היא להשיג מראה של שפתיים טבעיות, עבות ומלאות.

רוב הנשים מעוניינות לעבור טיפול באמצעות חומצה בהזרקה כדי להימנע מהליכים כירורגיים, ניתוחים ופרוצדורות אסתטיות מורכבות, הן כדי להימנע מתהליך ההכנה, ההתאוששות וההחלמה הארוכים הכרוכים בכך והן לאור העלות הכלכלית שהיא גבוהה ואיננה מתאימה לכל כיס. סיבה נוספת שמביאה לא מעט נשים להימנע מההליכים הללו, היא חשש מתופעות הלוואי או מהסתבכות במהלך הניתוח, וכן מניעה מביצוע הרדמה מסיבות אלו ואחרות (סיבות רפואיות, מחלות רקע, חרדה ועוד).

חומצה היאלורונית באף

כאמור, החומצה מאפשרת לנו להימנע מניתוחים פלסטיים מורכבים, מסובכים ויקרים. אנחנו לא תמיד רוצים לעבור ניתוח פלסטי, שאמנם נשמע נחמד יותר מניתוח רגיל, אך למען האמת גם הוא דורש הרדמה, חתכים והחלמה – ממש כמו בניתוחים אחרים.

 

לצרכים האלו בדיוק, מיועד השימוש בחומצה שמספקת מענה קל, מהיר ובטוח, כשהתוצאות מהירות ונשמרות למשך כמה חודשים.

השימוש בחומצה באף מאפשר לפסל ולעצב את האף בדרכים רבות: תיקוני חוסר סימטריה, טשטוש בלטים או עצמות בולטות, מילוי סדקים או שקעים, שיפוץ המראה כללי, הרמה או הורדה של קצה האף (בהתאם לצורך) ועוד.

 

 • ההליך עצמו נחשב לפשוט, ומתבצע באמצעות כמות קטנה יחסית של חומצה
 • במהלך הטיפול החומצה מוזרקת אל האזורים הנבחרים באף
 • הטיפול במרבית המקרים לא כרוך בכאב, וההזרקה נעשית באמצעות מחטים קטנות עד זעירות
 • ברוב המקרים הטיפול אורך בין 30 ל-40 דקות, כשאורכו משתנה כמובן בין המטפלים והקליניקות השונות ברחבי הארץ
 • לאחר הטיפול מתאפשרת חזרה מלאה ומיידית לשגרת החיים
 • כדאי לדעת: הזרקה במיקום לא נכון עשויה לגרום נזק. האף נחשב לאיבר רגיש הדורש תשומת לב, וכדאי להימנע מהזרקה לכלי דם שעשויה לגרום לנזק.

 

חומצה היאלורונית טבעית

כפי שצוין, מילוי באמצעות חומצה היאלורונית הגיע במקור מהטבע ומן החי. זוהי מולקולה דמוית ג'ל, שחלק מהתפקידים שלה הם לשמור על לחות ובריאות הרקמות והעור שלנו, באזורים השונים בגוף. איך היא עושה את זה? החומצה מושכת אליה מים ומגבירה את הלחות, מה שהופך אותה לשומרת הסף של גמישות ואיכות עור הגוף.

 

את החומצה ההיאלורונית מצאו לראשונה ברקמות של בעלי חיים, והשימוש בתחילה היה בחומר הטבעי. עם זאת, במהלך השנים מסיבות רבות, השימוש בחומצה ההיאלורונית הטבעית פחת. החלו לייצר חומצה סינטטית הדומה בהרכבה לחומצה שנמצאת בתוך גוף האדם: למעשה, חוקרים ומדענים הצליחו להפיק חומצה שמדמה את זו שנמצאת בגופנו באופן טבעי. כיום, קיימות חומצות המופקות באופן מלא מן הצומח, מה שהופך אותן לאורגניות וטבעיות לחלוטין. חלקן מהחומצות הן 100% טבעיות, ללא חומרים משמרים.

 

החומצה שנמצאת כיום בשימוש בעולם האסתטיקה, הינה חומצה המכילה ויטמינים, מינרלים וחומצות החיוניות לגופנו, ומעודדת ייצור קולגן. תפקידם של כל החומרים הללו ביחד ובנפרד הוא להזין את העור, ולשמור על הרקמות חיוניות ואלסטיות. במהלך הטיפולים הקוסמטיים והאסתטיים, החומצה משמשת לחידוש העור, עיכוב יצירת קמטים, טשטוש קמטי גיל ועוד.

 חומצה היאלורונית לפני ואחרי

לפני שיוצאים לדרך ונערכים להליך מילוי באמצעות חומצה היאלורונית, כדאי להכיר את ההכנות הנדרשות בטרם הטיפול ואת מה שמחכה לכם לאחריו.

 

לפני הטיפול

 

ההכנה לטיפול בחומצה היאלורונית היא מינימלית לחלוטין. באופן טכני, ההכנה דורשת ניקיון מוחלט של הפנים, הפסקת תרופות לדילול דם ובמידה ונוטלים ובמידה ומעוניינים בכך אלחוש מוקדם.

הטיפול עצמו נערך בין 30-60 דקות, בהתאם לצורך, למטפל ולמטופל. לפני הטיפול נערכת פגישה בין השניים, במטרה להחליט כיצד תיראה התוצאה הסופית ולקבל את המלצות המטפל. כחלק מההכנה, יתקבלו מספר החלטות: האם להשתמש במחט או בקנולה, באיזה גודל להשתמש, באיזה אזורים בפנים יתבצע הטיפול, באיזה שיטה נוקטים, מהי כמות החומר שתוזרק, האם תתבצע הרדמה מקומית או אלחוש ועוד.

 

אחד הדברים החשובים ביותר לפני שמתחילים את ההליך, הוא לבחור את החומצה המתאימה. ישנן עשרות חומצות, חברות ומותגים בשוק, כך שההיצע רחב ומאפשר לבצע התאמה מדויקת.

בנוסף, במידה ויש משהו שהמטפל צריך לדעת, זה השלב שבו עליכם לעדכן אותו: במידה ואתם סובלים מאלרגיה לחומר, מזון או תרופה מסוימת, האם אתם נוטלים תרופות וכן הלאה.

 

אחרי הטיפול

 

הטיפול בחומצה נחשב לאחד מהטיפולים האסתטיים היותר בטוחים, ולכן גם לאחר הטיפול אין החלמה ארוכה או מדאיגה. ברוב המקרים ההחלמה מהטיפול היא מיידית ומהירה מאוד, בהתאם להנחיות שהתקבלו מהמטפל או מהקליניקה. כמו בכל פרוצדורה רפואית, פלסטית וקוסמטית, עשויות להופיע תופעות לוואי או סיבוכים. זה אמנם לא נפוץ, אך כדאי להכיר את המקרים ולדעת למה עליכם להיערך: כחלק מתופעות הלוואי של הטיפול, עשויים להיות דימומים קלים באזור ההזרקה או שטפי דם. בשני המקרים תופעת הלוואי תחלוף תוך מספר שעות עד ימים. תופעות לוואי אפשריות נוספות לאחר הטיפול הן נפיחות קלה, אדמומיות ובחלק מהמקרים כאב קל. במידה וישנן תופעות לוואי חמורות יותר או אחרות (כמו תגובה דלקתית, זיהום או היווצרות גבשושיות באזור ההזרקה) מומלץ לגשת לרופא המטפל.

 

ככלל, ישנם כמה דברים שמומלץ להימנע מהם לאחר הטיפול: הימנעו ממגע באזור הטיפול, שטיפה במים, שימוש באיפור, חשיפה לשמש או למקומות חמים במיוחד, שיזוף, פעילות גופנית, אלכוהול, לחץ פיזי על המקום, שימוש במשככי כאבים אנטי דלקתים (אלא אם ניתן לכך אישור מהמטפל) ועישון.

כאמור, ישנן תופעות לוואי סטנדרטיות שצפוי להיתקל בהן לאחר הטיפול. עם זאת, חשוב לשים לב אם מופיעים תסמינים שונים שמצריכים בדיקה והתייחסות רפואית. אם לאחר מספר ימים הנפיחות לא משתפרת ואפילו מחמירה, שטפי הדם מתפשטים ולא מצטמצמים או לחלופין הדימום הופך מוגבר, מומלץ ליצור קשר עם הרופא ולקבל הנחיות בנוגע להמשך הטיפול.

צרו
קשר

לפרטים נוספים על הטיפולים בקליניקה שלנו תוכלי להשאיר את הפרטים שלך בטופס ואנו נחזור אלייך בהקדם!